
█Усі підприємства, установи та організації повинні дбати про безпеку праці і піклуватися про здоров'я своїх працівників. Саме законодавчо визначений обов'язок роботодавця розробити комплексні заходи по охороні праці, якіб гарантували безпечні і здорові умови праці на робочому місці. Такі та інші обов'язки, що змушують роботодавця займатися охороною праці на підприємстві, закріплені в Кодексі законів про працю, Законі України "Про охорону праці" та іншими нормативно правовими актами. Відповідно, що таке закріплення за роботодавцем обов'язків покладає на нього відповідальність за невиконання таких обов'язків.
█У разі порушення роботодавцем законодавства про охорону праці до нього можуть застосовуватися різні види юридичної відповідальності: дисциплінарна, адміністративна, матеріальна кримінальна. Отже, притягнення винних осіб до юридичної відповідальності породжує у роботодавців виконання приписів законодавства про працю аби зберегти своє підприємство.
█Ще один фактор, який змушує роботодавців займатися охороною праці на підприємстві це підвищення якості праці на підприємстві, вироблення послуг та товарів вищої якості. З точки зору менеджменту виконання роботодавцем приписів законодавства про охорону праці породжує винекниння у роботодавця та підвищення соціальної ролі, що забезпечує більш структуровану, конструктивну, організаційну діяльність на підприємстві в результаті чого, знову ж таки, підвищується якість праці, вироблення послуг та товарів вищої якості на підприємстві.
█Отже, роботодавця змушує займатися охороною праці на підприємстві по-перше законодавство, по-друге соціально-побутові фактори, по-третє економічне підґрунтя у діяльності підприємства, тобто отримання доходу або досягнення певної мети. При забезпеченні роботодавцем умовами праці працівників він повинен дбати про пріоритет життя і здоров'я працівників, повинен усвідомлювати свою відповідальність за створення належних та безпечних умов праці.